Model Atölyesi - Hakkımızda

Hakkımızda

MODEL ATÖLYESİ;

Model sektöründe 2006 yılından bugüne , tüm teknolojik imkanları kullanarak , kadrosundaki uzman kişilerin tecrübe birikimi, kaliteli ve hızlı hizmet anlayışı ile faaliyetini sürdürmektedir.

Tasarım aşamasında veya tasarlanıp uygulanmış her türlü endüstriyel ürünü her ölçek ve ebatta sınır tanımaksızın modellerinin yapılıp teşhire hazır hale getirilmesinde değişik teknik ve sistemler kullanmakta ve geliştirmekteyiz. Endüstriyel maketlerde el işçiliğinin yerini günümüzde artık Lazer kesim ve 3 boyutlu Cnc Router makineleri almıştır. Maketlerin kusursuzluğu ve dayanıklılığını sağlayan plastik ve türevleri, poliüretan, polyester, metal, pvc, reçine gibi uzun ömürlü maket malzemeleri kullanımı ve bunların işlenebilmesi için Lazer kesim ve Cnc Router makinelerinin gerekliliği kaçınılmaz olmuştur.

Projelerin modele dönüşmesinde izlenen yolun başında bilgisayar ile değişik programların profesyonelce kullanımı gerekmektedir. Bu aşamada özellikle Autocad, 3Dmax, CorelDraw gibi değişik yazılımların kullanımı, maket yapımı için gerekli olan cephe, kalıp ve şablonların çizilmesinde ilk adımı oluşturmaktadır. Çizilen parça ve şablonların doğru malzeme ve uygun makinede işlenmesinden sonra montajlanma süreci başlar. Ortaya çıkan model sonsuz renk seçeneği ile boyanıp, detaylandırılması son aşamayı oluşturur.

300 m2'yi bulan atölyemiz bünyesinde Lazer kesim makineleri, 3 boyutlu Cnc Router kesim makineleri, plastik, ahşap, metal kesim makineleri, kurgu ve montaj bölümü, boyahane ve malzeme deposu ayrıca stok malzemeleri ile dışarıya bağlı olmadan kendi içerisinde %100 üretim yapabilmektedir. Firmamız bünyesinde bilgisayar programcısı, mimar, yapı teknik öğretmeni, grafik tasarımcı, marangoz ve teknikerlerden oluşan tecrübeli ekip bulunmaktadır.

Model Atölyemiz ; 5 yılı bulan tecrübe ve olanaklarıyla, savunma sanayiine statik ya da hareketli modeller, her türlü üretim öncesi prototipleme çalışmaları, tersine modelleme, lazer kesme ve oyma işlemleri ayrıca CNC köpük işleme tezgahları ile 3 boyutlu gerçek ölçülerde dış mekan içinde modellemeler hizmetlerini başarıyla vermektedir.

Model Atölyemiz ; profesyonel yaklaşımla kalite ve estetik anlayışından taviz vermeden , gününde teslim, uygun fiyat ve müşteri memnuniyeti ilkelerini devam ettirmektedir.

MODEL ATÖLYESİ, bir UĞUR AKMAN-HOBBYTIME kuruluşudur.